Anmäl dig nu till kursen Att ge ut i egen regi.
1 500 kronor
500 kronor/person
2 700 kronor
OBS! Begränsat antal platser.
FÖRETAG & ORGANISATIONER OFFERERAS SEPARAT
Drömmer du om att få din bok publicerad? Har du blivit refuserad eller går du sedan länge och väntar på svar från olika förlag?
Låt dig inte tyngas ned av det. De stora förlagen har mängder av manus att ta ställning till. Om du anser att din bok förtjänar att ges ut, varför inte göra det själv?
Idag är det förhållandevis enkelt att publicera sin bok på eget förlag. Ta chansen att lära dig hur!
Att ge ut i egen regi är en kurs för dig som vill få din bok utgiven — och inte har något emot att lägga ned arbete på att göra det själv!
Lär dig hur du själv kan ge ut på eget förlag! Du gör det genom att anmäla dig till kursen nu! ::FRIA ORD:: har redan gjort grovjobbet åt dig!
. . . du håller på att tappa modet för att du blivit refuserad, kanske inte bara en gång. OBS! Undvik att ta det personligt!
... om bokproduktionsprocessen, förutom den rent litterära biten, då du vill ge ut på eget förlag. Det handlar om hur:
» du vill att den ska se ut tryckt och klar, alltså formgivningen av ditt manus till färdigställd bok.
» du vill att den ska tryckas och mångfaldigas, själva produktionen.
» den ska marknadsföras, säljas och distribueras.
... och mycket mer!
Kom till en fullspäckad dag om konsten att ge ut en bok i egen regi.
OBS! Begränsat antal platser. Anmäl ditt intresse redan nu. »
Enskilda kurser hos företag, organisationer och privata grupper offereras separat.
Förfrågan sänds till 'forfattare(at)friaord.net'.
Skicka in din intresseanmälan redan idag! Fyll i formuläret nu! »